Przy wyborze nowej szafki na klucze w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design i cenę, ale również na jakość wykonania. Jeżeli szafka na klucze wykonana będzie z wysokiej jakości materiałów, to nie ma ryzyka, że po kilku tygodniach od zamontowania się uszkodzi.

Drewniane szafki na klucze

szafka na klucze metalowa

Osoby, które chcą nieco urozmaicić stylizację przedpokoju powinny jak najszybciej postawić na drewniane szafki, które mogą okazać się również wspaniałym pomysłem na parapetówkę. Rewelacyjnie prezentują się przede wszystkim modele z przeszklonymi drzwiczkami. Jest to wspaniały wybór dla osób, które chcą dodać do przedpokoju nieco rustykalnego stylu. W obecnym sezonie króluje przede wszystkim minimalizm w dekoracjach. Bardzo ciekawym pomysłem może okazać się na przykład szafka na klucze z lustrzaną taflą. Wybór jest naprawdę bardzo różnorodny i szeroki, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Metalowe szafki

Metalowa szafka na klucze jest mniej dekoracyjna, ale nie oznacza to wcale, że nie będzie ładnie prezentować się w przedpokoju. Metalowe szafki na klucze w dość oszczędnym wzornictwie doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach. Największą zaletą metalowych mebli jest oczywiście to, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Na półkach sklepowych można znaleźć metalowe szafki na klucze ze specjalnym zamkiem szyfrowym. Meble tego typu można wykorzystać również jako niewielki sejf.