Nie wszyscy biznesmeni to osoby, które w towarzystwie i na wielkich wydarzeniach czują się jak ryby w wodzie. Wielu jest takich, którym na samą myśl o poznawaniu ludzi robi się niedobrze, a słowo networking kojarzy im się ze średniowiecznymi torturami. Czasem jednak warto się przemóc i wziąć udział w konferencji, która skupia lokalnych przedsiębiorców lub osoby, które działają w podobnej branży.

event firmowy na statku

Eventy biznesowe – jak to przeżyć?

Nie będzie to oczywiście łatwe i najlepiej zacząć jak najwcześniej. Studia powinny być etapem, na którym zaczyna się trenować umiejętność nawiązywania korzystnych znajomości. Niezliczona liczba konferencji, otwartych wykładów i darmowych warsztatów, na które można się zapisać powinna być wystarczającym bodźcem do tego, by zacząć trenować. Dzięki temu, gdy studia pozostaną już tylko wspomnieniem, z większą pewnością siebie będzie można wkroczyć na wszelkie eventy biznesowe, które będą zorganizowane w miejscu zamieszkania. Eventów w Krakowie trudno zliczyć, a wśród tego ogromu, sporo jest takich, które są organizowane specjalnie dla ludzi biznesu.

Wydarzenia biznesowe w Krakowie

W tym pięknym mieście na każdym rogu można natknąć się na warsztaty dla start-upów, szkolenia z prowadzenia social mediów dla swojej firmy i różnorakich konferencji, na których prelegentami są ludzie prowadzący największe przedsiębiorstwa w Polsce i na świecie. Eventy w Krakowie często są też organizowane przez uczelnie lub organizacje zajmujące się ogólnie rozumianą przedsiębiorczością.
Nawet jeśli uczestnictwo w konferencji biznesowej na pierwszy rzut oka wydaje się przerażającą perspektywą, warto się przełamać i pójść, poznać ludzi, a w najgorszym przypadku chociażby ich posłuchać. Czasem jeden wykład, a nawet jedno zdanie wypowiedziane przez prelegenta, mogą całkowicie zmienić postrzeganie pewnych spraw.