Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele modeli flipchartów, dlatego też wybranie najlepszych modeli wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Aby dokonać udanego zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Flipchart – rodzaj powierzchni ma znaczenie

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na rodzaj powierzchni. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją flipcharty o powierzchni melaminowej, która wykonana jest z lakierowanej blachy. Wielu producentów ma w swojej ofercie także ceramiczne modele. Nowością na rynku są niezawodne tablice z powierzchniami szklanymi albo plexi. Ich największym atutem jest dużą wytrzymałość i konkurencyjna cena. Ogromną rolę odgrywają również właściwości samej powierzchni. Wysokiej klasy flipchart (online na Biurfan.pl) posiada powierzchnię suchościeralną, która przystosowana jest do pisania za pomocą specjalnych markerów. Do wyboru są także powierzchnie magnetyczne i niemagnetyczne.

Akcesoria do flipchartów – jakie wyposażenie dodatkowe?

Dobre flipcharty powinny posiadać także dodatkowe wyposażenie. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnych uchwytach na bloki, które wyposażone są w funkcję regulacji. Przydać mogą się także specjalne półki na akcesoria i dodatkowy uchwyt. Wielu producentów oferuje swoim klientom także praktyczną linijkę, która może przydać się przy wielu pracach. Oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepiej postawić na sprzęt od renomowanych producentów, który służyć będzie nawet kilkanaście lat.