Kupując mieszkanie jako inwestycję warto zastanowić się jakiego chcemy mieć najemcę i pod tym kontem poszukiwać mieszkania. Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie pod wynajem?

Klient jest najważniejszy

Mieszkania na sprzedaż, które są idealne jako mieszkania pod wynajem nie zdarzają się codziennie. Zastanawiając się nad kupnem mieszkania warto zastanowić się, jaki ma być nasz najemca i spróbować ustalić jego wymagania, a dopiero wtedy rozpocząć poszukiwania odpowiedniego lokum.

pieniądze za wynajem mieszkania
mieszkanie jako inwestycja

Mieszkania na sprzedaż możemy szukać na rynku wtórnym bądź pierwotnym. Kupując mieszkanie pod wynajem warto zwrócić uwagę na lokalizację. Mieszkania deweloperskie w dzielnicy Krzyki Wrocław to idealne szansa na inwestycję mieszkaniową, którą moglibyśmy przeznaczyć dla studenta. Dobra komunikacja, rozwinięta infrastruktura to argumenty, które będą przemawiały na korzyść mieszkania w tej dzielnicy.

Poszukując mieszkania, które chcielibyśmy wynajmować rodzinie musimy zwrócić uwagę, czy w pobliżu jest szkoła, przedszkole, park, czy plac zabaw, gdyż właśnie to najbardziej cenią rodziny z dziećmi.

Małe czy duże?

Kolejnym elementem, który ma ogromny wpływ na  ilość uzyskanych dochodów jest metraż mieszkania. Małe mieszkanie jest dużo łatwiej wynająć. Kupując mieszkanie jednopokojowe   możemy liczyć, iż znajdziemy chętnych szybciej niż w przypadku mieszkania na sprzedaż, które ma 2 i więcej pokoi.

Istnieje jednak wyjątek od tej reguły. Duże mieszkania na sprzedaż, które zostanie wynajęte różnym studentom na pokoje to na pewno większy zysk, ale i dużo większa praca, którą trzeba włożyć w utrzymanie stałej ilości studentów. Warto zastanowić się, czy właściciel ma czas na prowadzenie takiej formy wynajmu.