Choć freelancing przy komputerze kojarzy się często z pracą w piżamie, w domowych pieleszach, korzystanie z przestrzeni w biurach coworkingowych stanowi atrakcyjną alternatywę. Jakie kryteria powinien spełniać lokal, by mogło w nim powstać takie biuro?

Coworking we Wrocławiu – mieście nowych inicjatyw

Wrocław może się już poszczycić więcej niż kilkoma przestrzeniami coworkingowymi, ale w mieście o tak dużym odsetku młodych mieszkańców wynajem powierzchni pod takie biura jeszcze długo stanowić będzie rentowny pomysł na biznes. Przystosowanie wielu lokali handlowych pod coworking to często kwestia paru kosmetycznych zmian, a efekt może przynieść niemałe zyski.

Szczególnie obiecujące perspektywy na przyszłość wydają się mieć, położone w dzielnicy Fabrycznej bądź na Krzykach. Dzielnice te od pewnego czasu przechodzą konsekwentne, pozytywne przemiany, które uczyniły z nich miejsca zamieszkania i pracy zdolne przyciągać młode, dobrze zarabiające osoby.

Otwarcie biura coworkingowego – cechy lokalu

Pod biura coworkingowe znakomicie nadają się przestronne lokale handlowe z dobrym dostępem światła słonecznego oraz satysfakcjonującą infrastrukturą sanitarną. Powinny umożliwiać swoim klientom spokojną pracę przez kilka godzin, zatem dobrze, by powierzchnia lokalu była na tyle duża, by móc na niej ustawić biurka w pewnej odległości, a nawet oddzielić je przepierzeniami.

Równie ważny jest jednak potencjał networkingowy tego rodzaju biur – wydzielona przestrzeń wspólna w lokalu pozwoli pracownikom na swobodną wymianę idei i doświadczeń. Nie bez znaczenia jest też bliskość punktów gastronomicznych w okolicy lokalu. Dzięki niej freelancerzy będą mogli spędzać w biurze znacznie dłuższy czas, a przestrzeń szybko zyska sobie popularność.