Segregator biurowy. To najprawdopodobniej, najczęściej spotykany rodzaj segregatora. Jest w nim przechowywane praktycznie wszystko, co chcemy, można tam wsadzić dokumenty, rachunki lub inne ważne dla nas papiery. Wszystkie modele segregatorów posiadają dwa mechanizmy, dźwigniowy oraz kółkowy. Kupując obojętnie, jaki segregator, możemy zauważyć, że w każdym rozstawa ramion jest taka sama, jest to tak zrobione, aby na rynku sprzedając je, pasowały dobrze do dziurkaczy.

Cechy dobrych segregatorów

Segregator również cechuje się tym, że posiadają na grzbiecie, specjalny otwór, dzięki takiemu otworowi mamy swobodę wygodnego wyciągania. Segregatory mają trzy klasyczne rozmiary A3, A4 oraz A5. Okładki zazwyczaj są przygotowywane z twardej tektury, która nie pozwoli się zepsuć, na sam koniec jest dodawana folia, ale tylko przy dobrych modelach jakościowo. Lepsze modele, również posiadają możliwość wymienienia w segregatorze etykiety, przy gorszych modelach musimy najprawdopodobniej naklejać jedną na drugą.

segregatory

Jak zbudowany jest segregator?

Okładka to najważniejsza część segregatora, pełni ona funkcję techniczne oraz te estetyczne. Mamy do wyboru dwa rodzaje okładek, z jednej strony są one introligatorskie z drugiej nieoprawione. Są zbudowane z tworzyw sztucznych lub tektury litej. Można również oklejać wewnętrzną część okładki wyklejką, najczęściej jest oklejana ona białym lub kolorowym papierem. Okucia są potrzebne, są to części metalowe, oczka, szyny, mechanizmy dźwigniowe oraz ringi. Mechanizm dźwigniowy zazwyczaj stosowany w lepszych jakościowo artykułach, dzięki temu mechanizmowi jesteśmy w stanie włożyć więcej dokumentów. Oraz koszulka na etykietę, możemy podpisać jakie dokumenty się tam znajdują.