Samoprzylepne papiery zapewniają wysoką jakość druku i niezwykłą trwałość. Drukowanie na foliach daje możliwość tworzenia różnorodnych dokumentów, które przez wiele lat będą zachowywać jakość i piękno.

Rodzaje i grubość folii do drukarek

Dedykowane różnego typu urządzeniom folie drukarskie, służą zwłaszcza do drukarek atramentowych i laserowych, a także do kopiarek. W ofercie wielu sklepów online, prowadzących handel artykułami m.in. papierniczymi, znajdują się również folie samoprzylepne specjalistycznego przeznaczenia, które dają możliwość naniesienia reklam, znaków towarowych i naklejek na dowolną powierzchnię. Folie do nadruku przygotowane zostały w specjalny sposób, aby można je było nanieść i pozostawić na różnych powierzchniach:

  • gładkich
  • szorstkich,
  • szklanych,
  • na podłogach,
  • na elewacjach,

a nawet kostce brukowej, asfalcie czy dywanie. Niektóre produkty zawierają wodoodporny klej, przez co można je nakładać na terakotę lub polerowany kamień. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie na schodach na dworcach, lotniskach czy w trakcie targów.

Folie mają różną grubość, przeważnie od 50 do 130 mikronów. Folie samoprzylepne do drukarek sprzedawane są najczęściej w opakowaniach zawierających 50 lub 100 arkuszy. 

Formaty papieru samoprzylepnego do drukarki

Najpopularniejszym formatem folii drukarskiej jest A4, ale mając na uwadze inne potrzeby, niektórzy sprzedawcy oferują również produkty przystosowane do formatu A3, a niekiedy nawet A2. Druk na tego typu powierzchni umożliwia szereg kreatywnych zastosowań, zarówno reklamowych, jak i artystycznych. 

Papier samoprzylepny do drukarki w różnych formatach kupisz w sklepie biurowym Biurfan.