Dziś organizacja wesela nie jest jednoznaczna z wynajęciem gotowej sali z drapowanymi materiałami. Domy weselne oraz ślubni asystenci prześcigają się w proponowaniu przyszłym nowożeńcom niesamowitych pomysłów na organizację wesela. Ślub plenerowy i wesele nad jeziorem, w starej winiarni, czy ogromnym ogrodzie przy odrestaurowanej stodole nikogo nie dziwią. Wybór nietypowego miejsca czasem wiążą się z tym, że trzeba będzie zorganizować meble, czy akcesoria, żeby organizacja przyjęcia była możliwa.

Czy wypożyczalnia mebli eventowych zgodzi się na udostępnienie mebli osobie prywatnej?

Gdy widzimy słowo event pierwsze nasze skojarzenie to targi lub pokazy na ogromną skale. Część wypożyczalni faktycznie może się nie zgodzić na wynajęcie sprzętu na 100, czy 200 osób, ale mamy do dyspozycji też te, które meble eventowe wypożyczają właśnie na takie okazje jak wesela, przyjęcia.

Czy wynajem mebli jest problematyczny?

Jeśli zależy nam na przyjęciu weselnym w danej lokalizacji, ponieważ wyjątkowo nam się spodobała, czy też darzymy ją sentymentem to nie ma się co zniechęcać. Odpowiedniej sali też będziemy musieli długo szukać, a przyjęcie na wolnej przestrzeni, pod namiotem, który zwykle możemy wynająć razem z meblami, będzie na pewno niesamowitym przeżyciem i daje dużo większe możliwości aranżacyjne.

Dziś wypożyczalnie mebli eventowych swoim klientom oferują dowóz oraz odbiór mebli pod wskazaną lokalizację właściwie w standardzie – zobacz, czasem nawet same zajmują się ustawieniem wszystkiego. Bez problemu znajdziemy też firmę, która poza meblami będzie miała do dyspozycji całe dodatkowe wyposażenie lub też będzie współpracować z wypożyczalnią gastronomiczną, wtedy wszystko czego jeszcze będziemy potrzebować (jak np. obrusy, zastawa, sztućce) wypożyczymy w jednym miejscu minimalizując liczbę formalności.